Çalışanların psikolojik sıkıntıları veya stres, öfke gibi durumlar ile baş etme becerileri onların verimlerini doğrudan etkilemektedir. Yapılan araştırmalar, en iyi çalışanların, stres ve yoğun iş yükü ile baş etme sorunları sebebi ile kaybedildiğini göstermektedir.
 
    Kurumsal Danışmanlık, eğitim veya insan kaynakları birimi gibi çalışmaz. Psikolojik Danışman olarak bizlerin psikolojik danışma deneyimleri, kurumsal alanda  verdiğim tüm hizmetlerin kapsamını oluşturmaktadır. Bu da, kurumsal bir hizmet aldığınızda bu hizmetin, sadece bilgi vermekle kalmayan, aynı zamanda davranışın değişmesini de hedefleyen bir hizmet olduğundan emin olacağınız anlamına gelir. 
 
1- Psiko-Eğitim Hizmetleri
 
    Psiko-Eğitim hizmetleri, çalışanlara bilgi ve beceri kazandırırken; davranış değişikliğinin de gerçekleşmesini hedefleyen hizmetleri kapsar. Diğer insan kaynakları eğitimlerinden farklı olarak Kurumsal Danışmanlık Hizmetlerinde, bu amacı karşılamak için çeşitli psikolojik teknikler de kullanılmaktadır. Psiko-eğitimlerimizde kullanılan bazı teknikler şu şekilde sıralanabilir:
 
Gevşeme teknikleri
Düşünce hatalarını bulmaya yönelik çalışmalar
Pozitif düşünmeyi yerleştirme amaçlı çalışmalar
Etkili iletişim yollarını yerleştirmeye yönelik çalışmalar
Etkili problem çözme becerilerini yerleştirmeye yönelik çalışmalar
Psiko-Eğitim Hizmeti Konu Başlıklarından Örnekler: Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, İletişim Becerileri…

Görüşler

HAKKIMDA Kİ DANIŞAN YORUMLARI